O NÁS DEO lesy s.r.o.

Mé začátky byly podobné jako začátky podnikatelů, kteří nemají nic krom jasné vize o tom co by chtěli v životě vybudovat.
Začalo to první bukovou fůrou, kterou jsem nařezal a naštípal. Vyrobil jsem z papírové krabice ceduli “Štípané dřevo na prodej” a vyčkával, jaký kolemjdoucí si u mě objedná. Na první zákazníky, jsem nemusel dlouho čekat a fůra byla za týden pryč. Štípané dřevo se prodávalo dobře, ale jen toho jsem skončit nechtěl. Mimo hlavní sezónu paliva, jsem pracoval pro různé soukromníky. Jezdil jsem po regionu Liberecka a Královéhradecka a pracoval na probírkách lesů, prováděl úklidy po těžbách, pálení klestu a za nedlouho už realizoval těžby. První dva roky jsem montérky téměř nesundal, ale zákazníci přibývali a dávno už jsem měl své brigádníky.

V té době jsem měl parťáka, ale každý jsme si práci představovali zcela jinak, proto jsme šli každý svým směrem. Dnes už mám úplně jiné parťáky a nezáleží na tom, jestli se mnou právě chodí do terénu, protože zázemí domova, pohoda a morální pomoc je 50 % úspěchu. Parťáci doma se stali i parťáky v práci a každý už má svou “funkci”, proto říkám, že jsme rodinná firma.

Co jsem si od roku 2013 vydělal, to jsem zase vracel zpět do vybavení, techniky a zázemí.

V roce 2015 jsem se přemístil na manipulační sklad ve Staré Pace, kde jsem dodnes. V tomtéž roce jsem absolvoval kurz stromolezení a mohl nabídnout zákazníkům další činnost – rizikové kácení stromů. V té době jsem měl spoustu poptávky nejen po palivovém dřevu, ale také po pastevních kůlech. Investice do reklam a zpětných vazeb od spokojených zákazníků, kteří mě doporučovali dále, se vyplatily.

Rok 2015 byl zlomový, tehdy jsem si našetřil na svůj první les a mohl jsem si konečně dopřát volné víkendy.
Další rok jsem se mimo palivo a výrobu pastevních kůlů, věnoval sázením stromků a údržbou lesů.

Když se ohlédnu na začátek, kdy jsem měl jen malou Subaru, kterou jsem dostal, tak teď už pohodlně zavážím dřevo sám a dojedu za Vámi vlastním kontejnerovým vozem, na těžko dostupná místa se dostanu velkým terenním autem a mohu pracovat i v horských oblastech. V počátcích svého podnikání, jsem pracoval s Pragou V3S, kterou jsem si koupil ve zbídačeném stavu a během několika let ji opravil na dnes funkční, spolehlivý a možná už i celkem pěkný model s novou hydraulickou rukou.

Další roky plynuly moc rychle, přišla rodina a noví brigádníci. Za své pracovníky jsem moc rád. Často lidem říkám, že díky jejich objednávce, jsem já dal práci a vydělat několika chlapům.

V té době jsem si pohrával s myšlenou vytvářet něco, co byste si doma nechali a nespálili. Vždy jsem chtěl i tvořit a proto vymýšlím dřevěné doplňky, na kterým stále pomalu pracuji a vylepšuji, abych nabídku předvedl ve 100% připravenosti. Pod tímto pojmem si představte materiál pro zahradní dětská hřiště – houpačky nebo uvítací pálené nápisy, dekorativní polena s vypáleným znakem, kulány na výrobu stolů i koláči či hranoly pro dřevěnou venkovní podlahu. Některé výrobky již v nabídce najdete.

V roce 2019 jsem začal frézovat pařezy pro větší firmy a statní podniky, nakupoval a obchodoval a snažil se zapřemýšlet kam se posunu dál. Vždy jsem chtěl mít svoji firmu s tím dovětkem s.r.o. Takže jsem ji v roce 2020 založil, nejdřív se rozkoukávala a pospávala, ale nyní již většinu své práce prezentuji právě pod záštitou společnosti DEO lesy s.r.o.

NAPIŠTE NÁM